WELCOME TO THE KIEV INFO!

Підніжки для Росії в ПАРЄ: подробиці засідання у Страсбурзі - Подробиці

Подія: У ПАРЄ зупинили автоматичне затвердження повноважень делегації від РФ. Окрім того, представники України намагаються запобігти обранню парламентаря від Росії віцепрезидентом Асамблеї.


Деталі і коментарі: Повноваження російської делегації оскаржили за двома підставами: процедурною та змістовою. Першу представила депутатка від Латвії Марія Голубєва, яка пояснила, що проведені Росією у 2016 році парламентські вибори, які охопили, серед іншого, й окупований Крим, суперечать міжнародному праву, а їхні результати вплинули на склад російської делегації в Асамблеї.


Змістову підставу оприлюднив делегат від Литви Емануеліс Зінгеріс, який пояснив присутнім, що Росія не виконує резолюції ПАРЄ, а також здійснює військову агресію в Україні.


Озвучені питання передали на розгляд регламентного та моніторингового комітетів.


Представниця України у ПАРЄ, нардепка від фракції "Слуга народу" Леся Забуранна називає таку подію маленькою перемогою. "Ця надзвичайно важлива ініціатива отримала підтримку більше 30 депутатів з різних національних делегацій! Українська делегація приєдналась абсолютною більшістю!", — написала депутатка на своїй сторінці у "Фейсбуці".


Нардеп від фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко цій ініціативі теж радіє. На своєму "Telegram"-овому каналі він зазначає, що тепер питання вивчатимуть в Асамблеї два дні й опісля ухвалять остаточне рішення.


Окрім того, як повідомляє кореспондент "Європейської правди", представниця від України Марія Мезенцева оскаржила призначення на посаду віцепрезидента ПАРЄ Петра Толстого. Оскільки зазвичай віцепрезидентів затверджують автоматично, Мезенцева виступила із заявою про відхилення його кандидатури. "Толстой дозволяє собі заяви, які є відверто антисемістськими, і які викликали протести єврейських організацій", — зазначила делегатка, додавши, що така людина не може головувати у ПАРЄ.


Толстой, своєю чергою, заявив, що якщо Асамблея обмежить повноваження його делегації, то Росія покине ПАРЄ. Однак парламентар сподівається, що повноваження підтвердять у повному обсязі.


Що було раніше: Сьогодні, 27 січня, у Страсбурзі стартувала зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, до якої після осінньої паузи повернулася делегація від України. Рішення щодо її повернення Верховна Рада схвалила 16 січня.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/pidnizhki-dlya-rosii-v-pare-podrobitsi-zasidannya-u-strasburzi”

Нажмите Enter для поиска или ESC для закрытия
Hello, my name is

LEISHA ADAM WILLIAMS

Web Designer & Developer, Photographer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam tincidunt lectus
aliquet quam fringilla pretium Quisque ac nisl tincidunt, auctor ligula...